Anders Lund Madsen sender en lille hilsen til Epilepsiforeningens medlemmer som en lille optakt inden Epilepsiforeningens Voksenweekend.
Af: Victor Bebe Ploug Larsen
Journalist, forfatter og tv-vært Anders Lund Madsen kommer og underholder, når Epilepsiforeningens Voksenweekend løber af stablen fra den 11.-13. september nær Brabrand.
Programmet byder blandt andet på en tur til Lighthouse i Aarhus, oplæg fra foreningen sundhedsfaglige rådgiver Camilla Skødt Bonde og et underholdende indslag fra netop Anders Lund Madsen.
I en lille video, som Madsen har delt med Epilepsiforeningen, minder han blandt andet om, at man stadigvæk kan nå at tilmelde sig Voksenweekenden og kommer også med en lille hilsen:
– Kære Epilepsiforeningens medlemmer. Det er mig en glæde at fortælle, at jeg kommer og underholder på Voksenweekenden den 12. september 2026. Jeg glæder mig til at se jer, afslutter han.
Tilmeldingsfristen den 23. august nærmer sig, så hvis du overvejer at skulle afsted, så er det ved at være sidste chance for tilmelding.

Få nyhedsbrev