17.12.2012

Glædelig jul fra formanden

Dansk Epilepsiforenings landsformand, Lone Nørager Kristensen, ønsker medlemmer, frivillige, handicaporganisationer og samarbejdspartner en glædelig jul og et godt nytår:
”Tak for det vi har udrettet sammen. Tak for samarbejdet. Og tak for mange sjove og også alvorlige stunder sammen. Jeg ser frem til, at det forhåbentlig også fortsætter i det nye år,” siger landsformanden og tilføjer: ”Nyd denne dejlige tid sammen med jeres familie og så ses vi i det nye år til nye udfordringer.” Nytårstemaet viser nogle af højdepunkterne fra året der gik. På siden om foreningens aktiviteter kan man se, nogle af de større tilbud foreningen har til sine medlemmer i 2013

Tilmeld vores nyhedsbrev

Hold dig opdateret om epilepsi, forskning, debat og informationer om foreningen.

Tilmeld vores nyhedsbrev