Se godt ud når du motionerer

Nu kan du gøre epilepsisagen synlig med en flot kollektion af sort løbetøj

 

I en årrække har man ved det årlige Eventyrløbet i Odense kunnet se Epilepsiforeningens hvide løbetrøje i stort tal. Og de sidste par år er trøjen med sloganet ”Vi kæmper for færre anfald” på ryggen også dukket op ved for eksempel Royal Run i København og Aarhus.

Nu har foreningens lokalafdeling i Østjylland sørget for, at trøjen også findes i sort og kan suppleres med andet traditionelt løbetøj – alt sammen med Epilepsiforeningens logo og slogan på tøjet.

Tøjet kan købes online hos Gepard, hvor du også kan se priser, her

Ud over traditionelle figursyede kortærmede trøjer i svedtransporterende microfiber til mænd og kvinder, er der også langærmede trøjer og unisex løbetights i både korte og lang. Til kvinderne er der oveni købet også tanktops og løbejakker, der kan holde kroppen tør for både sved og regn.

Kilde

Epilepsiforeningen og Gepard

 

Tilmeld vores nyhedsbrev

Hold dig opdateret om epilepsi, forskning, debat og informationer om foreningen.

Tilmeld vores nyhedsbrev